Кафедра вищої медсестринської освіти, догляду за хворими та клінічної імунології активно сприяє розвитку громадської свідомості серед студентів, реалізуючи комплекс заходів, спрямованих на національно-патріотичне та інтелектуально-духовне виховання. Працівники кафедри разом із кураторами груп систематично організовують лекції, дискусійні клуби, тематичні вечори та волонтерські ініціативи, що допомагають студентам глибше зрозуміти свою ідентичність, усвідомити роль медичної професії у служінні суспільству та виховувати громадянськість.

Національно-патріотичне виховання включає в себе заходи, спрямовані на підвищення обізнаності студентів про історію та культуру України, розуміння цінностей державності, відчуття гордості за свою Батьківщину. Інтелектуально-духовне виховання доповнює цей процес, націлюючи студентів на розвиток етичних стандартів, емпатії та інтелектуальної глибини, необхідних для успішної та гідної медичної кар'єри. 

Такі активності виховують у студентів відповідальність перед суспільством, сприяють їхньому особистісному зростанню та готують до професійної діяльності, в якій на першому плані завжди стоять людяність, емпатія та підтримка ближнього.

16 жовтня, у Міжнародний день здорового харчування, викладачі та куратори академічних груп кафедри вищої медсестринської освіти, догляду за хворими та клінічної імунології провели масштабну освітню та просвітницьку акцію для студентів, спрямовану на популяризацію здорових харчових звичок та підвищення обізнаності щодо важливості раціонального харчування для збереження здоров'я.

Асистенти кафедри Волков Р.К., Прокопчук О.В., Славопас В.А. Коцаба Ю.Я. проводять захід до міжнародного дня здорового харчування (2024 рік)

Асистент кафедри Яворська І.В. зі студентами МБв-341 групи у  хоспісі с. Плотича (2024 рік)

11 жовтня, у всесвітній день хоспісів і паліативної допомоги викладачі кафедри вищої медсестринської освіти, догляду за хворими та клінічної імунології разом зі студентами групи МБв-341 відвідали Філію Тернопільської обласної лікарні «Госпіс» та передали у подарунок від Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського необхідні засоби догляду та харчові суміші.

Доцент кафедри Рега Н.І. (фото зліва) та асистент кафедри Коцаба Ю.Я. (фото справа) зі студентами МБв-341 групи у  хоспісі с. Плотича (2024 рік)


Щорічна університетська ярмарка, що пройшла у жовтні 2024 року на базі Навчально-наукового інституту медсестринства, цього разу набула особливої важливості, оскільки була присвячена збору коштів на підтримку Збройних Сил України. Захід об’єднав студентів, викладачів, працівників інституту задля спільної мети — допомогти військовим, які боронять нашу країну. Організована кафедрою вищої медсестринської освіти, догляду за хворими та клінічної імунології за підтримки кураторських груп, ярмарка стала масштабною благодійною ініціативою, спрямованою на зміцнення зв'язку між університетом та суспільством.

Студенти групи МБв 243 на благодійній ярмарці (2024 рік)

Студенти групи МБв 243 (фото зліва) та групи МБв-341 (фото справа) на благодійній ярмарці (2024 рік)


Святкування дня вишиванки 2024

Колектив кафедри в день  вишиванки (2024 рік)

Святкування дня вишиванки (2024 рік)

Колектив кафедри з кураторськими групами під час благодійного ярмарку (2022 рік)

Щорічна благодійна ярмарка (2023 рік)

У вересні 2022 року було проведено благодійний ярмарок із збору коштів для ЗСУ. У ньому взяли участь викладачі кафедри вищої медсестринскьої освіти, догляду за хворими та клінічної імунології, та кураторські групи кафедри.

Професор І.Я. Господарський, зустріч із студентами групи МБв-441 (вересень 2022 року)

Доцент О.М. Креховська-Лепявко із студентами групи МБв-441 (вересень 2022 року)

Доцент О.М. Креховська-Лепявко із студентами групи МБв-441, прогулянка по Старому парку (вересень 2022 року)

Благодійний ярмарок в ТНМУ до Дня Захисника України. Асистент Л.М. Лиха разом із студентами групи МБв-441 (жовтень 2021 року)

Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом 2019-2020 навчального року здійснювалися на кафедрі клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими за основними напрямками:Національне виховання; Патріотичне виховання; Інтелектуально-духовне виховання; Громадсько-правове виховання; Робота з іноземними студентами; Естетичне виховання; Екологічне виховання; Трудове виховання; Моральне виховання; Благодійна діяльність та волонтерство; Соціальний захист, відвідування гуртожитків; Фізичне виховання; Здоровий спосіб життя.

Благодійний ярмарок в ТНМУ до Дня Захисника України ас. Л.М. Лиха,  ас. Ю.Я. Коцаба, ас. О.В. Буштинська, ас. О.М. Намісняк,
ас. О.М. Креховська-Лепявко разом із студентами групи МБв-241 (жовтень 2019 року)

Група МБв-241 під час відвідин госпісу (грудень 2019 року)

Екскурсія разом зі студентами в Кам'янець-Подільську фортецю (2019 рік)

Асистент Л.М. Лиха після заняття з кураторською групою
(2019 рік)

Кафедра разом із кураторськими группами  на доброчинному ярмарку
(2019 рік)

Освітня акція присвячена всесвітньому дню паліативної допомоги, С.О. Ястремська, Тернопіль (2018 рік)

В основу діяльності кафедри загального догляду за хворими покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру  навчання.

Виховна робота кафедри була спрямована на вирішення таких завдань:

Одним з аспектів національно-патріотичного виховання є прищеплення студентам гордості за свою Батьківщину, любові до рідного краю, його традицій. Реалізація даного аспекту у 2018-2019 н. р. здійснювалась через проведення різноманітних заходів: бесіди на історичну тематику щодо злуки ЗУНР і УНР – формування незалежної соборної України, участь у заходах присвячених Шевченківським дням. Кураторами груп у зв’язку з трагічними подіями було організовано хвилину мовчання в пам’ять Небесної сотні та загиблим у зоні АТО.      

Асистент О.М. Намісняк проводить заняття з кураторською групою (2019 рік)

Доцент Н.І. Рега проводить психологічний тренінг за студентами кураторської групи (2018 рік)

Асистент О.М. Креховська-Лепявко із кураторською группою обговорюють відмінності культур спілкування народностей світу (2018 рік)

Інтелектуально-духовний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію у відвідуванні вистав «Занадто одружений таксист» та «Народний депутат» у Тернопільському академічному драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка. Працівники кафедри із студентами відвідали Обласну філармонію з метою участі у вечорі, що присвячувався музиці епохи «Романтизму». «Ця музика хвилює i спокушає, навiює радiсть, можливо, сум, або взагалi вiдправляє вас у фантазiйнi мандри» - так вважали студенти, які відвідали концерт, а також прослухали шедеври того часу у виконанні Академічного камерного оркестру «Арката». Гість вечора - відомий український скрипаль киянин Георгiй Васильєв, у програмі якого твори Вагнера, Бiзе та Мендельсона.

Іноземні студенти активно залучаються до культурної роботи та науково-дослідницької діяльності, беруть участь у науковому гуртку членів наукового гуртка кафедр.  Викладачі кафедри забезпечили участь у конфереції молодих вчених на базі НОК Червона Калина 2018р.

Належна увага на кафедрі приділяється вихованню у студентів високої культури та естетичних смаків. Викладачами кафедри обговорювались питання про коректність, етичність та культуру спілкування студентів у їх поведінці під час навчальних занять. Впровадження естетичного виховання, культури, емоційного сприйняття навколишнього світу, самосвідомості та естетичного смаку в музиці, кіно, архітектурі, побуті студентів наполегливо проводили куратори груп. Зі студентами організовувались бесіди щодо доцільності дотримання правил етикету.

У рамках екологічного виховання у 2018-2019 н. р. відбулись обговорення проблеми Чорнобильської трагедії.

Трудове виховання побудоване на тісному зв’язку університету з лікарнями. На базі кафедри медичного права була проведена дискусійна бесіда на тему: «Яким повинен бути молодий медичний працівник: кращі професійні якості». Важливим аспектом є виховання любові до праці, підготовка підростаючого покоління до трудової діяльності в сучасних умовах.

На кафедрі постійно здійснюються заходи, які спрямовані на формування у студентів моральних аспектів. Кураторами груп проводиться бесіди зі студентами щодо успішності у навчанні та пропусків занять, обговорювалась тема: «Мораль, повага та гідність в українському суспільстві».

Згідно графіку викладачами кафедри було проведено за 2018-2019 н. р. інструктаж студентів з техніки безпеки. Протягом зазначеного періоду викладачами кафедри відвідувався гуртожиток № 1 (9 поверх, ліве крило), проводились бесіди та зроблено відповідні записи в журналах.

Формування основ здорового способу життя здійснювалося через  організацію зустрічі з доцентом кафедри Акушерства та гінекології №2 Петренко Н.В. на тему: «Аборти і його наслідки», а також відбулося обговорено кураторами групи  зі студентами. У рамках даної тематики відбулись бесіди на тему: «Насильство в молодіжному середовищі». Традиційно пройшли Дні здоров’я у вересні та травні навчального року.

Упродовж 2018-2019 навчального року робота педагогічного колективу кафедри була спрямована на реалізацію основних напрямків виховної роботи зі студентами. Адже головною метою викладачів є виховання всебічно та гармонійно розвиненої особистості - лікаря.